Godziny otwarcia AQUARA
CODZIENNIE
OD 9:30 DO 21:30
Strefa Saun
W strefie saun zjadują się prysznice, kubełki z zimną wodą, fontanna wody pitnej.
Sauna solna
To odmiana sauny suchej, w której miejsce drewnianych wykończeń ścian zajmują bryły solne. Tego typu sauna będzie doskonałym wyborem dla osób zmagających się z nawracającymi schorzeniami dróg oddechowych, przede wszystkim płuc i oskrzeli. Podczas sesji w saunie solnej oddychamy specjalną mieszanką gazów bogatych w związki soli, w jod, brom, magnez czy wapń. Temperatura w saunie solnej zwykle osiąga wartości 80 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza nie przekracza 40 procent. Jednorazowy pobyt w saunie solnej nie powinien być dłuższy niż 15 minut.
Sauna sucha ( Fińska )
W saunie suchej temperatura może sięgać wartości 80-120 stopni Celsjusza przy wilgotności powietrza nie większej niż dziesięć procent. W saunie tego typu rozgrzanych kamieni po prostu nie polewa się wodą. Ten rodzaj sauny to doskonały wybór dla osób cierpiących na bóle mięśni i stawów, z chorobami reumatoidalnymi czy astmą oskrzelową.
Sauna infrared ( Podczerwień )
To rodzaj sauny, w której tradycyjny piec został zastąpiony promiennikami podczerwieni emitującymi specjalny rodzaj promieniowania. Temperatura wewnątrz sauny nie przekracza 60 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza zwykle nie jest wyższa niż 25 procent. Dzięki temu zabiegi w saunie infrared mogą trwać dłużej, nawet do 30 minut i można korzystać z nich codziennie.
Sauna parowa ( Łaźnia Rzymska )
W saunie parowej temperatura powietrza nie jest wysoka (45-60 stopni Celsjusza), za to wilgotność oscyluje w granicach 99-100 procent. Z uwagi na dużą wilgotność powietrza wnętrze sauny parowej nie jest wykończone drewnem, a materiałami odpornymi na wilgoć, takimi jak kamień czy płytki ceramiczne. Dzięki niższej temperaturze w saunie parowej można przebywać nieco dłużej niż w saunie suchej.
Uwaga
na generator pary !!!
Przycisk alarmowy
Zakaz używania w saunie suchej
- Wody do polewania pieca